6. hely a zágrábi aranykategóriás versenyen
2026. 06. 26. (péntek)
Pazar formában van a DSI Debrecen klasszisa, Kozák Luca, aki a korábbi nemzetközi versenyeken kiváló teljesítményt nyújtott, nem csak rendre bőven 13 másodpercen belül ért célba 100 gáton, hanem az országos csúcsot is megjavította.
Suba László tanítványa pénteken a horvát fővárosba utazott, hogy a Boris Hanžeković emlékére rendezett versenyen – melyet 1951 óta rendeznek meg minden évben – álljon rajthoz klasszikus számában. A nyolcfős mezőny erősségét jól példázza, hogy három amerikai világklasszis – Alaysha Johnson, Rayniah Jones, Alia Armstrong – várta a startpisztoly eldördülését, de a bahamai Devynne Charlton is az elithez tartozott.
Luca a 7-es pályáról indulhatott, két oldalán Armstrong és a norvég Martine Kolbeinshavn Hjørnevik. Bár jól kapta el a rajtot, a középső pályán futók elléptek tőle, ráadásul a 7. gátnál picit hibázott, így 12.87-es idővel hatodikként száguldott át a célvonalon. Norvég riválisa is 12.87-nél állította meg az órát, a célfotó azonban az ő javára döntött.
A számot Alaysha Johnson (12.43) nyerte, Rayniah Jones (12.43) és Alia Armstrong (12.51) előtt.

