Hét centire a hatméteres álomhatártól
2026. 06. 24. (szerda)
Vasárnap az UTE Atlétikai Stadionban várt új kihívás a DSI Debrecen kiválóságaira, akik több számban is megmérettették magukat az egynapos versenyen. Atlétáink remek teljesítményt nyújtottak, négyen is felléphettek a dobogóra, illetve legtöbben megjavították egyéni rekordjaikat.
Szőke Gréta remek formában érkezett a fővárosba, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy megjavítva egyéni csúcsát, 593 centivel a 2. helyen zárt a 26 fős távolugrómezőnyben. Eredménye azért is kiemelkedő, mert ismét teljesítette az U18-as Európa-bajnoksághoz szükséges szintet.
Keszthelyi Szonja nyakába szintén a második legfényesebb medált akasztották, 55.76-os idővel 2. helyen ért célba 400 méteren. Ács Alíz 100 gáton remekelt, 13.69-nél megállítva az órát, harmadikként száguldott át a vonalon. Sajnos a megengedettnél nagyobb volt a hátszél, így nem hitelesítették idejét. Hármasugrásban sem maradtunk érem nélkül, Papp Zsófia 11.88-ig jutott, ezzel 3. lett. Darai Laura 100 méteren a B-döntőben állhatott rajthoz, amely futamot 12.18-as idővel meg is nyert.
Férfi eredmények
400 méter: 25. Farkas Zoltán 52.98 PB, 26. Farkas Dávid 53.69 PB
800 méter: 11. Papp Péter 2:01.27 PB
Távolugrás: 7. Török Kelemen László 6.17
Női eredmények
100 méter B-döntő: 1. Darai Laura 12.18
400 méter: 2. Keszthelyi Szonja 55.76
800 méter: 5. Buzás Mara 2:20.28 SB, 6. Chrobák Lili 2:20.64 PB, 15. Pap Elza 2:34.00 PB
1500 méter: 12. Kuszkó Lara 5:07.05 SB
100 gát: 3. Ács Alíz 13.69
Távolugrás: 2. Szőke Gréta 5.93 PB, 7. Erdős Viktória 5.43, 17. Hodossy-Takács Ráhel 4.56
Hármasugrás: 3. Papp Zsófia 11.88

